Produkcja

Pomosty pływające PEMOST są wynikiem dziesiątek godzin projektowania i testowania stosowanych rozwiązań. Nasze produkty wyróżnia modułowość – bez problemu można łączyć ze sobą dowolną ilość modułów bez potrzeby wykonywania spawów lub stałych połączeń, wszystkie stosowane przez nas połączenia są rozłączne. Ponadto, pokłady montowane są w systemie pióro-wpust, co pozwala na jego ściągnięcie i łatwą konserwację. Modułowa konstrukcja pozwala na całkowity demontaż pomostu i jego przetransportowanie w inne miejsce lub wyciągnięcie z wody na sezon zimowy.

Pływaki naszych pomostów wykonane są wyłącznie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego PEHD, bez użycia elementów montażowych i łączeniowych ze stali oraz innych podobnych na korozję materiałów. Takie rozwiązanie pozwala na użytkowanie naszych pływaków przez dziesięciolecia bez potrzeby konserwacji. Wszystkie elementy z tworzywa wykonane są z materiałów firmy Simona, przy użyciu profesjonalnych maszyn do zgrzewania i obróbki tworzyw firmy Wegener. Spawy wykonywane są wysokiej klasy ekstruderem Leister, co zapewnia bezkompromisową trwałość i szczelność.

Pokłady stosowane w naszych pomostach wykonywane są z wyselekcjonowanego, suszonego komorowo drewna, lub wysokiej jakości desek kompozytowych. Drewno impregnowane jest trzykrotnie różnymi środkami niemieckiej firmy Remmers. każdy element malowany jest środkiem pleśnio i grzybobójczym, oraz zabezpieczającym przed powstawaniem sinizny. Warstwę zewnętrzną stanowi środek odporny na działanie promieni UV oraz uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie połączenia desek z legarami wykonane są specjalnymi wkrętami ze stali nierdzewnej A4, zapewniającymi bardzo pewne trzymanie się pokładu przez długi czas.

Przeszkody do wakeboard’u PEWAKE to nowość w dziedzinie przeszkód do sportów wodnych. Dzięki zastosowaniu nowatorskich konstrukcji, całkowicie wyeliminowaliśmy stalowe elementy konstrukcyjne, dzięki czemu naszej produkty mogą być używane przez wiele lat bez potrzeby konserwacji i obaw o możliwość rdzewienia konstrukcji. W naszych produktach stosujemy wyłącznie tworzywa sztuczne wysokiej jakości i trwałości, odporne na promienie UV – stabilizowany PE500 firmy Simona. Wszystkie elementy wykonywane są przy użyciu profesjonalnych maszyn do zgrzewania i obróbki tworzyw firmy Wegener  Niektóre z naszych przeszkód posiadają wymienną część ślizgu, co wydłuża żywotność całego produktu o wiele, wiele lat.